tr
ende

Tarkett Zemin Kaplamaları

11.05.2024
37
Tarkett Zemin Kaplamaları

Tarkett PVC Zemin Kaplama Nedir?

Tarkett PVC zemin kaplama günümüzde sürdürülebilir PVC uygulamalarındandır. Diğer zemin kaplama yapı malzemelerine göre uygun fiyatlıdır. Pratik ve kolay uygulanışı bu yapı malzemesini diğerlerinden ayırmaktadır.

Çeşitli renklendirici ve desen işleme formatı özelliği sayesinde PVC zemin kaplamalar her alanda kullanılabilir dekoratif bir parçadır. Aynı zamanda birbirinden farklı sektörlerde kullanılarak dış etkenlere karşı ne kadar dayanıklı olduğu anlaşılmaktadır.

Tarkett linolyumu olarak uzun süreli PVC kullanım imkânı sunan ve piyasada doğal bir malzeme olarak satıştadır. Konforlu alanlar yaratan zemin kaplamaları, yapısındaki doğallık ile de insan sağlığı hususunda dikkat çekmektedir. Paslanma, küflenme ve nemlenme yapmayan bu kaplamalar şirket, fabrika ve kurumlar dışında evlerde de tercih edilmektedir.

Tarkett PVC Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Tarkett PVC zemin kaplama işlemi için zeminde boya, kir, yağ ve nemlilik olmaması beklenmektedir. Zeminin pürüzsüz olması istenen bir durumdur. Eğer ki zeminde kırık, çatlak ve eğimler var ise gerekli alanlara şap uygulaması yapılabilir.

Şap uygulaması sayesinde düz ve temiz bir zemin elde edilir. PVC işlemi uygulama esnasında ortamın sıcaklığı ve nemliliği iyi ayarlanmalıdır. En fazla 18 derece sıcaklık olması PVC uygulaması için sağlıklı olacaktır. Zeminin uzun süreli kullanımı olması adına sıcaklığın fazla olmaması ve zeminin terli olmaması gerekmektedir.

Tarkett PVC işlemi yapılırken ölçülerin tam alınması önemlidir. Fazla gelen kaplamalar dikkatli bir şekilde kesilmelidir. Süpürgelikler ile kaplama tam oturmalıdır. Aksi takdirde zemin hava ve su alabilir.

Tarkett PVC Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Tarkett PVC zemin kaplama ile birlikte ses ve ısı yalıtımı yaptırmış olmaktasınız. Çoğunlukla iş yerleri ve kurumlarda bu kaplamalar kullanılır. Bunun en önemli nedeni ise ayakkabı seslerini en aza indirgemek, makine sesleri ve titreşimlerini söndürmektir. Hatta konuşma seslerinin yankı yapmamasını da sağlamaktadır.

Bu PVC zemin kaplamasının diğer kaplamalardan farkı ise kuru cila ile uygulanabiliyor olmasıdır. Tarkett PVC temizlik ve bakım anlamında ciddi ölçüde diğerlerinden ayrılmaktadır. Maliyet açısından en uygun olan zemin kaplamadır. Bu nedenle daha çok tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.